Školská pripravenosť v detských lesných kluboch

Už od roku 2021 sme spoločne s partnermi z Litvy, Rumunska a Španielska realizovali projekt zameraný na školskú pripravenosť v lesných materských školách. V tejto chvíli je projekt na konci. Ostáva nám už len posledná vec – predstaviť vám jeho výsledok.

Počas projektu sme zorganizovali päť medzinárodných stretnutí – dve u nás na Slovensku a po jednom v každej partnerskej organizácii. Súčasťou stretnutí boli odborné prednášky ale aj diskusie, výmena skúseností. Videli sme lesnú škôlku pri oceáne aj pri litovskom hlavnom meste. Maličkú škôlku s pár deťmi aj väčšiu organizáciu zastrešujúcu niekoľko skupín škôlkarov a školákov. Škôlku v klasickom murovanom dome, aj škôlku v jurte.. Mali sme možnosť nazrieť do mnohých lesných škôlok a klubov a v každom načerpať nové inšpirácie.

Mnohé z týchto zážitkov sú neprenosné. No súčasťou projektu je aj publikácia, o ktorú by sme sa radi podelili s vami všetkými. Je súborom textov, ktoré napísali prednášajúci odborníci k jednotlivým témam, ktorým sme sa venovali. Príručka je voľne dostupná, v slovenskom aj anglickom jazyku.

Príručky si môžete stiahnuť tu:

Projekt School readiness in forest kindergartens je realizovaný v období od 31.12.2020 do 31.8.2023, číslo zmluvy: 2020-1-SK01-KA201-078364. Projekt je financovaný Európskou úniou prostredníctvom programu Erasmus+, v rámci programu KA201 Strategické partnerstvá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *