Poslanecký návrh o detských lesných kluboch

Začiatkom septembra uzrel svetlo sveta poslanecký návrh, ktorý sa nás priamo dotýka. Hneď v úvode sa totiž píše:

Podmienka absolvovania povinného predprimárneho vzdelávania sa do 31. augusta 2024 považuje za splnenú, aj ak dieťa, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné,  navštevuje detský lesný klub. 

Ďalej návrh obsahuje presné podmienky, na základe ktorých sa detský lesný klub môže na Ministerstve registrovať. Kompletné znenie návrhu si môžete prečítať TU. Samozrejme, je to ešte iba návrh a k jeho schváleniu ešte pár krokov chýba.

V súvislosti s tým však vyvstala ďalšia potreba – mať presnejšie zmapované, koľko detských lesných klubov na Slovensku naozaj funguje – teda okrem tých, ktoré sa v Asociácii združujú a informácie o nich už máme.

Preto pozývame lesné kluby z celého Slovenska – poďme spolu zistiť, koľko nás je! 🙂

Ak máte vlastný detský lesný klub kdekoľvek na Slovensku, alebo ste krátko pred jeho otvorením, chceme o vás vedieť! Nemusíte sa hneď stať riadnymi členmi Asociácie DLK so všetkými právami a povinnosťami. Zavádzame novú možnosť stať sa tzv. „pridruženým členom“. Čo to znamená? Ako pridružený člen Asociácie DLK nám len poskytnete informáciu o tom kde pôsobíte a koľko detí váš klub navštevuje a dáte nám súhlas s týmito informáciami pracovať a v anonymizovanej podobe (bez uvedenia názvu či kontaktov) ich poskytovať jednotlivým štátnym orgánom, s ktorými vstupujeme do rokovaní. Vďaka tomu budeme vedieť kompetentným povedať, koľko nás v skutočnosti na Slovensku je a koľko detí vzdelávame, čím naše slová získajú väčšiu váhu a silu. Nič viac od vás žiadať nebudeme. Stačí nám pár minút Vášho času na vyplnenie krátkeho formuláru, ktorým nám môžete veľmi pomôcť: https://forms.gle/WRYXRDw6yhb5GC1K9.

ĎAKUJEME!