Jesenné stretnutie členov Asociácie

Včerajšia slnečná sobota (21.10.2023) patrila už tradičnému jesennému stretnutiu našich členov. Tentokrát nás hostil klub Waldkind v Bratislave.

V doobednej časti sme sa venovali aktuálnym novinkám a tomu, čo nás v najbližšej dobe čaká. Predstavili sme členom Manuál pre vznikajúce detské lesné kluby – čaká nás ešte jeho finálna úprava, grafika.. a veríme, že ho čoskoro slávnostne vypustíme do sveta 🙂

Taktiež sme hovorili o novom projekte „Budúcnosť pre detské lesné kluby“, ktorý vo svojom programe Stronger rots podporila Nadácia otvorenej spoločnosti. Je pred nami 18 mesiacov intenzívnej práce a veríme, že aj veľmi dobrých výsledkov! O jeho progresoch, aktivitách a výstupoch vás budeme pravidelne informovať.

Pred obedom sme stihli aj diskusiu o Letnej škole a tiež voľbu novej členky Rady ADLK. Jednohlasne zvolenou novou členkou Rady sa stala Adrika z lesného klubu Gaštanko. Gratulujeme a tešíme sa! 🙂

Po výbornom obede na slnečnej terase sme pokračovali aktivitou, ktorá nás neomylne vracala k tomu, prečo toto všetko vlastne robíme.. Zamerali sme sa na HODNOTY a tak naše rozhovory smerovali k rešpektu, rozmanitosti, participácii, radosti, odvahe, dôvere či nádeji.. Premýšľali sme nad inkluzívnou kultúrou našich lesných klubov – v ktorých oblastiach ju už vidíme, kde by sme ju chceli posilniť? Mnohí sme odchádzali s hlavou plnou myšlienok na ďalšie kroky a nápady do fungovania našich komunít.

Ďakujeme Waldkindu za veľmi milé pohostenie a vám všetkým, že ste prišli!